ANA
SAYFA  
SAÇ
TEDAVİLERİ  
SAÇA
DAİR HERŞEY  
SAÇ
EKİMİ  
DİĞER
UYGULAMALAR  
HAKKIMIZDA
KURUMSAL  
YURTDIŞI
HİZMETLERİMİZ  
İLETİŞİM
BİLGİLERİ  
   SAÇA DAİR HERŞEY
   Neden Saç Ekimi
   Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir
   Saç Dökülmesi Tipleri
   Erkek Tipi Saç Dökülmesi
   Kadınlarda Saç Dökülmesi
   Androgenetik Saç Dökülmesi
   FUEnOcut-Saç Kesmeden Ekim

SAÇ KESMEDEN EKİM

Saçı dökülüpte saç ektirmeyen bir grup hastamızda ki en büyük sıkıntı da saçlarının kesilmek zorunda kalmasıdır. Yoğun iş temposu altında çalışıp işi gereği kısa saçla gezemeyecek ve saç ekimi için yeterli zaman ayıramayan hastalarımız için uygulanan H yöntemi ya da tren yolu tekniği tanımlanmıştır. Bu teknikte saçtaki açıklık alana bağlı olarak tek seansta ya da 2-3 seansta saç ekimi yapılabilir.

H tekniğinde 800-1000 arası greft almak mümkündür. Saçlı bölge özel bandajlarla ayrılarak greft alınacak bölgeye yaklaşık 8 cm uzunluğunda ve 2 cm genişliğinde, standart uzunlukta bir saçla kapatılacak şekilde traşlama yapılır. Ense bölgesinde birkaç alan bu şekilde hazırlandıktan sonra greftler alınır. Greftler mikromotor yöntemi ile alınma işlemi tamamlandıktan sonra da açıklık alana kanallar açılarak ekim işlemi gerçekleştirilir. Eğer dediğimiz gibi boşluk 1000 greftle kapanacak kadar küçükse o zaman tek seansta ekim işlemi yapılır. Fakat yeterli sayıda greft alınamıyorsa ikinci seans işlemi genelde 1 ay süre olacak şekilde ayarlanarak ekim yapılır.

Özellikle kadın hastalarımızda bu yöntemle ekim yapmak çok rahattır. Hiçbir şekilde anlaşılmadan saç ekimi işlemi rahatlıkla yapılır. Kadın hastalarımız uzun saçlarıyla ekim alanı ile donör bölgeyi saklayabilir.

Bir diğer yöntemde aslında FUT yöntemidir. Saçların arka bölgesi traş edilmeden şerit çıkartılarak ekim işlemine başlanır. Mikroskop altında ayrılan greftler ise daha sonra dökülen bölgelere ekilebilir.

Tabi ki bu işlem profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Birçok klinikte yapılması çok zordur. Ancak tabii ki daha fazla emek ve zaman harcanan bir uygulama olduğu için standart prosedürlere göre bir miktar daha zahmetlidir.