ANA
SAYFA  
SAÇ
TEDAVİLERİ  
SAÇA
DAİR HERŞEY  
SAÇ
EKİMİ  
DİĞER
UYGULAMALAR  
HAKKIMIZDA
KURUMSAL  
YURTDIŞI
HİZMETLERİMİZ  
İLETİŞİM
BİLGİLERİ  
   DİĞER UYGULAMALAR
   Kaş Ekimi
   Kaş Dökülmesi Nedenleri
   Kirpiklerimiz Neden Dökülür ?
   Kirpik Ekimi
   Sakalım Neden Dökülüyor ?
   Sakal Ekimi Doğru Karar
   Favori Ekimi
   Bıyık Ekimi Ne Zaman Yapılır ?
   Nasıl Bıyık Ekimi Yapılır ?
   Kalemle Sakal/Kaş/Bıyık/Favori

KAŞ DÖKÜLMESİ NEDENLERİ

İnsan vücudunda bulunan diğer tüyler gibi kaşlarda da zaman içinde dökülmeler olabilmektedir. Kaş dökülmesi çok farklı sebeplere bağlı olarak gelişebilmektedir. Kaşlar sadece belli bir lokalizasyonda döküleceği gibi bütün olarakta kayıplar olabilmektedir. En sık olarak kaş ekilen hasta grubu kadın hasta grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kontür ya da kalıcı makyaj yaptıran kişilerde kaş kayıpları görülmektedir. Bir süre sonra yapılan makyajdan memnun olmayan ya da ehil olmayan kişilere yaptırılan bu işlemlerde kaşların korunması mümkün olmamaktadır. Birde kontür işleminden memnun kalmayan hastalarımıza asitlerle yine ehil olmayan kimselere yaptırılan dövmenin çıkarılma girişimi daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Kaşların olduğu bölgelerde çok ciddi skar dokuları kalmakta ve bu skar dokularına kaş ekim işlemi yapılması kimi zaman imkânsız olabilmektedir.

Kaş dökülmesi çoğu zaman strese bağlı faktörler sonucu da gelişebilmektedir. Strese bağlı gelişen dökülmeler geçici olabileceği gibi kalıcı kaş kaybına da sebebiyet verebilir. Bu yüzden eğer kaş dökülmesinin strese bağlı olduğu düşünülüyorsa mutlaka 6 ay kadar beklemekte fayda olabilir. Çünkü erken dönemde yapılan tedaviler mevcut kaş köklerine zarar verebilir. Strese bağlı oluşan dökülmeleri en kolay olarak hastalardan alınan bilgilere göre anlamak mümkündür. Yaşam şartlarındaki değişiklikler, sınav dönemlerinde gelişen saç ve kaşta ki dökülmeler bizi stres faktörü olabileceği konusunda uyarmalıdır. Bu hasta grubuna profesyonel olarak destek olmak çok önemlidir. Bu sorunun geçici olabileceği mutlaka söylenmeli ve uzman bir doktora yönlendirilmelidir. 6 ay sonra kaşlarda dökülme iyice oturmuşsa artık kaş ekimi tedavisi yapılabilir.

Kaşlarda bunun dışında travmalara da bağlı dökülmelere sık olarak rastlanır. Çocuk yaşlarda kaş bölgesinde meydana gelen laserasyonlar da kökler zarar görmekte ve lokal yada bütün olarak kaş kayıpları meydana gelmektedir. Aynı şekilde yüz bölgesinde gelişen yanıklara bağlı olarakta kaş bütünlüğü bozulabilir. Travma sonucu oluşan kaş dökülmelerinin tedavisinde en belirleyici olan unsur gelişen skar dokusunun büyüklüğüdür. Eğer gelişen skarın büyüklüğü çok fazla değil ve doku bütünlüğü bozulmamışsa hastalarımız kaş ekimi tedavisinden çok fayda görecektir. Ancak bazı durumlarda çok sert ve kanlanması bile bozulmuş normal deri kıvamını kaybetmiş bir durum söz konusu olmuşsa artık yapacak çok fazla bir şey olmayabilir.

Kaş dökülme paterni her hastada farklı farklıdır. Burun köküne yakın yerlerde dökülmeler olabileceği gibi kaşın dış kısımlarında da olabilir. Sonuçta hangi alanda gelişirse gelişsin kaş dökülmesinin tek tedavi yöntemi kaş ekimidir. Bu yüzden hastalarımıza özellikle uyarımız kesinlikle bilmedikleri kulaktan doğma bilgilerle kaşlarına ciddi hasar verebilecek tedavi yöntemlerinden kaçınmalarıdır.  Jiletle kazıma, badem yağı yada sarımsak sürme gibi halk arasında sıklıkla duyulan bu uygulamaların çok ciddi geri dönülemez sonuçları olabilmektedir.